خانه / معرفی / خاورمیانه / برج گالاتا در استانبول

برج گالاتا در استانبول

برج گالاتا سارای- استانبول -توراستانبول-تور دامون-ترکیه-تور خارجی

برج گالاتا در استانبول

برج گالاتا

برج گالاتا (گالاتا کوله سی) یکی از قدیمی ترین برجهای جهان در سمت گالاتای استانبول واقع شده و یکی از سمبلهای ایکونیک استانبول می باشد. این برج در قرون وسطی در سال 528 ساخته شد . از این برج خلیج گلدن هورن و آثاری تاریخی مهم استانبول ، پل بغاز ، خلیج بسفر و استانبول را می توانید پانورامیک ببینید.

تیم فوتبال گالاتاسارای استانبول هم به این سمت تعلق دارد هرچند استادیوم تورک تلکم آرنای آن در سئیران تپه است.
@damoonagency
منظره شبه جزیره (یاریم آدا) تاریخی استانبول از این برج تاریخی فوق العاده است که این منظره زیبا و با شکوه ( گوءرکملی ) نیاز به تجربه دارد و با تصویر قابل بیان نیست . در سال 1348 برج توسط جئنوئز دوباره از سنگ ساخته شد و به آن اسم برج عیسی مسیح داده شد. در قرن 15 به عنوان دانجن ( زندان زیرزمینی داخل قلعه یا سورهای استانبول) و سپس در سالهای بعد به عنوان نقاط استراتژیک دیده بانی آتش سوزیها استفاده شد.
@damoonagency
و با اجازه امپراطور مراد دوم در سال 1461 جنوئزها برج دیگری در کنار آن ساخته بودند و اسم امپراطور مراد دوم نام گرفته بود که در آن اسرای مسیحی که در کشتی سازی منطقه قاسیم پاشا کارگر بودند می ماندند اما سپس به عنوان رصدخانه توسط نجوم شناس تقی الدین استفاده شد اما رصدخانه در سال 1579 بسته شد.
@damoonagency

در سال 1638 با اجازه امپراطور مراد چهارم آقای “هزارقئن احمد چلبی ” با بررسی باد در اسکودار استانبول و بررسی شرایط با بستن بالهای چوبی از برج گالاتا تا دوغانچیلار اسکودار پرواز کرد امروزه یک فرودگاه خصوصی در استانبول به نام هزارفئن احمد چلبی نام گذاری شده است. این پرواز چلبی در اروپا با علاقه فراوان دنبال شد و در انگلستان گراوورهایی (Engraving)که این پرواز را نشان می داد ایجاد شد. چلبی که اهل استانبول بود در 30 سالگی در 1640 در جزایر وفت کرد. درازترین شعر درباره برج گالاتا در سال 2009 توسط شاعر آیدین مئریچ سروده شد.

برج گالاتا سارای- استانبول -توراستانبول-تور دامون-ترکیه-تور خارجی
@damoonagency
ویژگیها : این برج با 9 طبقه خود و کلاه استوانه ای خود 70 متر از سطح زمین ارتفاع دارد. وزن آن 10 هزار تن و قطر خارجی آن 16.45 متر و کلفتی دیوارش 3.75 متر می باشد.
م اکنون طبقه آخر برج گالاتا میزبان یک کلوب شبانه یک کافه و یک رستوران سنتی با شیوه آشپزی(کوزین) امپراطوری اتومان و با کوزین اروپا یا زاویه 360 درجه دید مرکز تاریخی استانبول است. . برج گالاتا دارای 2 آسانسور نیز می باشد . این برج در منطقه تاریخی و همیشه بیدار تونل – آسمالی مسجد که در قرن 17 منطقه سکونت خارجیها بوده و امروزه پر از رستوران کافه و کلوبهای شبانه می باشد است.

@damoonagency

اطلاعات پراکتیکال :

برج گالاتا از ساعت 9 صبح تا 8 شب باز بوده و خزینه ورود 10 لیره ترک (لیره = 680-700 تومان) اما رستوران و کافه و کلوب شبانه تا نیمه شب باز است. (در سال 2011)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *