خانه / اخبار تورها / تور تفلیس دامون ویژه کریسمس | تورهای فوق العاده دامون | آژانس هواپیمایی دامون

تور تفلیس دامون ویژه کریسمس | تورهای فوق العاده دامون | آژانس هواپیمایی دامون

تور تفلیس دامون ویژه کریسمس | تورهای فوق العاده دامون | آژانس هواپیمایی دامون

?? تور تفلیس ??
?ویژه کریسمس?
✈️#قشم_ایر #زاگرس✈️
تماس با ما???
☎️01134532040
? @damoonagency

 

تور تفلیس دامون ویژه کریسمس | تورهای فوق العاده دامون | آژانس هواپیمایی دامون

تور تفلیس دامون ویژه کریسمس | تورهای فوق العاده دامون | آژانس هواپیمایی دامون

معرفی شهر تفلیس گرجستان

 شهری در نزدیکی خودمان، با نامی آشنا و پارسی می رود. مقصدی در میانه آسیا و اروپا و در نزدیکی کشور عزیزمان ایران. سراغ کشور گرجستان را می گیریم و یک راست می رویم سمت شهر تفلیس.

تفلیس، پایتخت باستانی و باشکوه گرجستان است که در دو طرف رود کُر وسعت یافته و از سه طرف با کوه هایی احاطه شده است.

افسانه ها یک صدا در مورد تفلیس داستانی را روایت می کنند: در اوایل قرن پنج، شاه واختانگ اول در میان جنگلی انبوه و سر به فلک کشیده به همراه شاهین خود مشغول شکار بود. شاهین قرقاولی را دید و چندین بار به او حمله کرد. پس از چندی هر دو پرنده سقوط کردند. همراهان پادشاه به دنبال شاهین سلطنتی رفتند و پرندگان را در چشمه های آب داغ کوهستان یافتند که هر دو جان خو را از دست داده بودند. پادشاه از آب گرم چشمه ها و بخار آن ها تحت تأثیر قرار گرفت، به گونه ای که تصمیم گرفت درختان جنگل را قطع کند و در این مکان شهری بنا کند و بدین گونه شهر تفلیس پا به عرصه زندگی گذاشت.

امروزه تفلیس یکی از مکان های مورد پسند گردشگران ایرانی است، به خصوص پس از آن که در ترکیه و استانبول درگیری هایی پیش آمد.

کارناوال برای آشنایی شما عزیزان، در طی مطلب پیش رو تمام دانستنی های لازم شهر تفلیس را بیان کرده تا پیش از سفر به این شهر، از اطلاعات کاربردی آن آگاه باشید. در آینده ای نزدیک نیز مفصل به معرفی تمام جاذبه های این شهر خواهیم پرداخت. در حال حاضر می توانید با بازارهای شهر تفلیس آشنا شوید و دیگر اطلاعات را در راهنمای جامع سفر به تفلیس بخوانید.

همچنین در لینک زیر به صورت کامل به بررسی انواع هزینه های احتمالی و ممکن در طی سفر به تفلیس می‌پردازدیم. از آن جمله می توان به هزینه های سفر شخصی و یا با تور اشاره کرد. همچنین از جمله هزینه هایی که در سفر شخصی لازم است بدانید، هزینه رفت و آمد درون شهری، هزینه خورد و خوراک، هزینه اقامت، خرید سوغاتی و هزینه های مکالمه است که همگی به صورت دقیق ذکر شده اند.

 

راهنمای سفر به تفلیس
راهنمای سفر به تفلیس

چرا تفلیس؟


– تفلیس مهم ترین شهر و پایتخت کشور گرجستان است.

– بخشی از زیبایی های گرجستان را در تفلیس کشف خواهید کرد.

– تفلیس شهری با مردمانی فاقد تعصبات دینی است به طوری که کلیسا و مسجد و کلیسا را در کنار هم خواهید دید.

– میهمان نوازی و خون گرمی مردمان گرجی شما را غافلگیر می کند.

– شهری با تلفیقی از تاریخ و مدرنیزه پیش روی شماست.

راهنمای سفر به تفلیس

شهر تفلیس را بیش تر بشناسید

همان طور که می دانید شهر تفلیس بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور گرجستان می باشد که در کناره رود کُر قرار دارد. با این حال، شهر چندان بزرگی نیست و وسعت آن ۶۹۷۰۰ متر مربع می باشد. تفلیس را پادشاه امپراتوری باستانی ایبری در قرن پنجم میلادی بنا کرد. از آن زمان تا به حال، تفلیس در اغلب اوقات به عنوان پایتخت پادشاهان مختلف و بعدها جمهوری گرجستان شناخته می شد. در طی سال های ۱۸۰۱ تا ۱۹۱۷ و به هنگامی که گرجستان تحت فرمان روایی روسیه قرار داشت، تفلیس به عنوان مقر نایب السلطنه امپراتوری شناخته می شد که بر کل منطقه قفقاز تسلط داشت. شهر تفلیس از لحاظ جغرافیایی در قاره آسیا قرار دارد، اما مواردی چون دین مسیحیت این کشور و قرار داشتن در حکومت شوروی باعث شده تا گرجی ها خود را متعلق به کشوری اروپایی بدانند. همچنین شرکت گرجستان در رویدادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اتحادیه اروپا، این مسئله را روشن تر می کند.

از آن جا که تفلیس در میان دو قاره آسیا و اروپا واقع و درست در تقاطع راه های مهم تجاری تاریخی قرار داشته، همواره در طی تاریخ مورد طمع و رقابت امپراتوری های مختلف واقع می شد. امروزه اما موقعیت جغرافیایی شهر تفلیس، جایگاه شهر را به عنوان مسیر استراتژیک و مهمی برای انرژی جهانی و تبادلات تجاری تضمین می کند. شمایل تصویری تاریخ تفلیس را در معماری شهر می توان جستجو کرد. سازه های تفلیس ترکیبی از معماری قرون وسطایی، کلاسیک، آسیای میانه، هنر نو، استالینیستی و ساختمان های مدرن و جدید است.

از جمله جاذبه های گردشگری تفلیس می توان به کلیسای جامع تثلیث تفلیس | نگین ارتدوکس ها در گرجستان و سیونی، میدان آزادی کلاسیک، خیابان روستاولی، قلعه باستانی ناریکالا، آمفی تئاتر باستانی و موزه ملی گرجستان اشاره کرد. همچنین این شهر آب و هوایی مطبوع و فضایی سرسبز دارد. در آینده ای نزدیک با جزئیات بیش تر این جاذبه ها آشنا خواهید شد.

راهنمای سفر به تفلیس
شهر تفلیس
راهنمای سفر به تفلیستور تفلیس دامون ویژه کریسمس | تورهای فوق العاده دامون | آژانس هواپیمایی دامون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *