خانه / اخبار تورها / ۵ دلیل برای زود بیدار شدن در سفر

۵ دلیل برای زود بیدار شدن در سفر

همیشه زود بیدار شدن سخت نیست! خیلی اوقا لذت‌بخش هم هست. اگر در 5 دقیقه اول بتوانید خود را از رختخواب خود جدا کنید، روزی با انرژی خواهید داشت، بعلاوه کلی وقت اضافه. صبح بیدار شدن در سفر نیز الزام است. شما در سفر به اندازه کافی وقت ندارید پس سعی کنید از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنید. به صبح به عنوان عنصر پنجم در زندگی نگاه کنید که کمی هم مقدس است.

1. می‌توانید صبحانه مفصلی نوش‌جان کنید

علاوه بر اینکه صبحانه، نقش مهمی در سلامتی ما دارد و مهم‌ترین وعده غذایی ما است، به یاد داشته باشید که غذا، یکی از مهم‌ترین تجارب سفر است. ما از طریق خوراک، با فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شویم. سعی کنید در سفرهایتان از غذاهای بومی استفاده کنید. مطمئن باشید سفره‌های صبحانه در شهرها و کشورهای مختلف، بسیار متفاوت است.

9661

2. می‌توانید با فرهنگ جامعه مقصد آشنا شوید

شما در طول روز می‌توانید از مکان‌های زیادی در یک شهر دیدن کنید اما اگر صبح زود از خان محلی و یا هتل خود بیرون بروید، تجربه‌ای بسیار متفاوت‌تر خواهد داشت. معمولاً بومی‌های یک منطقه زندگی خود را از صبح زود شروع می‌کنند (برای فعالیت‌های کاری) و شما آشنایی بیشتری با فرهنگ جامعه مقصد پیدا خواهید کرد. شما در فرانسه در صبح زود، پستچی‌ها و رفتگران را خواهید دید. دیدن فرهنگ جوامع محلی ایران در صبح زود نیز بسیار جالب خواهد بود.

9663

3. از خلوت بودن استفاده می‌کنید

گردشگران معمولاً بازدیدهای خود را از اواسط روز آغاز می‌کنید. شما می‌توانید قبل از آن‌ها بازدیدهای خود را آغاز کنید. موزه‌ها و پوینت‌های دیدنی هرچه خلوت‌تر باشند، به نفع شماست. برای خرید نیز، مراکز تجاری دز صبح‌ها خلوت‌تر هستند.

9665

4. سرحال‌تر خواهید بود

شما هنگامی‌که صبح زود بیدار می‌شوید، سرحال‌تر خواهید بود و از کسلی دیر بیدار شدن و کرخت بودن خبری نیست. همچنین بدن شما خسته‌تر خواهید شد و شب‌ها راحت‌تر به خواب می‌روید. زود به رختخواب رفتن و زود برخاستن به ‌سلامتی بدن شما نیز کمک می‌کند. با این روش حتی وقت ورزش کردن در صبح را نیز پیدا می‌کنید.

9666

5. زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت

روشن و واضح است، زمانی که شما زودتر از خواب بیدار می‌شوید، برای گشت و گذار زمان بیشتری دارید. در مسافرت زمان ما محدود است بنابراین باید تا می‌توانیم از آن به بهترین نحو استفاده کنیم و این تنها در صورتی ممکن است که ما صبح زود از خواب بیدار شویم. با این روش شما خود را با مردم بومی آن مکان هماهنگ کرده و تجربه‌های بیشتری از شیوه زندگی آن‌ها و سفر به دست خواهید آورد.

زمان برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند، صبر خواهد کرد. (داوینچی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *