خانه / اخبار تورها / چگونه در وسایل نقلیه راحت‌تر بخوابیم؟

چگونه در وسایل نقلیه راحت‌تر بخوابیم؟

 بی‌خوابی، یکی از مشکلاتی است که ما در سفرهای شب‌هنگام با آن مواجهیم. بسیاری از مسافران به دلیل کم‌خوابی در مسافرت‌هایی که حرکت آنها شب‌رو است، روز بعد خود را نیز از دست می‌دهند و در طول روز بعد، احساس کرختی و خستگی می‌کنند. با توجه به نکاتی کوچک،‌ می‌توانید در وسایل نقلیه راحت‌تر بخوابید و برای انجام فعالیت در روز بعد، سرحال‌تر باشیم.

۱. صندلی کنار پنجره یا راهرو

صندلی کنار پنجره به شما کمک می‌کند تا تکیه‌گاهی برای قرار دادن بالشتان داشته باشید. در مقابل، صندلی های کنار راه‌رو، از فضای بیشتری برخوردارند و پاهایتان هنگام خواب آزادتر خواهد بود.

 

۲. صندلی‌های جلو یا عقب

صندلی‌های جلو نسبت به عقب از تکان‌های کمتری برخوردار است و اگر به لرزش‌های ماشین حساسید، صندلی های جلو برای شما مناسب‌تر است. با این‌حال، صندلی‌های جلو دید شما را به جاده بیشتر می‌کند و ممکن است رانندگی در شب، بخصوص در گردنه‌ها و شرایط مختلف جاده نظیر باران و برف برایتان استرس آور باشد. ممکن است سبقت‌های راننده برایتان ترسناک باشد و خواب به چشم‌‌هایتان نیاید، در این صورت استراحت در صندلی‌های عقب‌تر برایتان راحت‌تر خواهد بود.

 

۳. تنها یا با همراه

اگر همراه دارید تا حدی برای خواب خیالتان راحت است، زیرا هنگام خواب افراد ممکن است تعادل خود را از دست داده و ناخودآگاه به سمتی خم شوند. اما اگر تنها هستید، سعی کنید صندلیتان را در کنار هم‌جنس‌های خود انتخاب کنید تا در هنگام خواب، معذب نشوید.

9916

۴. وعده غذایی و نوشیدنی

یک ساعت قبل از خواب، یک وعده غذایی کامل بخورید. غذاهایی که دارای تریپتوفان هستند(نظیر بادام و غذاهای پروتیینی) شما را وادار به خواب می‌کنند.

در بسیاری از سفرهای شب‌رو، مسافران بارها به سرویس بهداشتی نیاز پیدا میکنند و تا توقف وسیله نقلیه باید منتظر بمانند. این انتظار که گاها طولانی خواهد بود، باعث اذیت مسافران و کم خوابی آنها می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در شب سفر، نوشیدنی کمتری مصرف کنید.

  • حداقل ۶ ساعت قبل از خواب از نوشیدن چای، قهوه و نوشیدنی‌های که خواب را دچار اختلال می‌کنند پرهیز کنید.

۵. موسیقی و کتاب

کتاب خواندن در شب، ذهنتان را از دغدغه‌های روزمره خالی و چشم‌هایتان را خسته می‌کند و شما راحت‌تر به خواب می‌روید. همراه داشتن یک هندزفری به‌همراه آهنگ‌های آرام، به شما کمک می‌کند تا مکالمات دیگر مسافران و یا صدای خروپف احتمالی همسفران‌تان را نشنیده و خوابی آرام داشته باشید.

Young man travelling on train, reading book, profile

۶. لباس‌های راحت و کفش

سعی کنید در سفرهای شب‌‌رو از لباسهای راحت، گشاد و پارچه‌ای استفاده کنید تا راحت‌تر بخوابید. همچنین در شب سفر، از دمپایی و یا صندل استفاده کنید و کفش‌های‌تان را روز بعد به پا کنید.

 

۷. بالش گردنی / چشم‌بند / پتوی مسافرتی

بالش‌های گردنی مانع از خم شدن بیش از حد گردنتان می‌شود. چشم‌یند شما را از شر نورهای داخل ماشین و پرتوهای آفتاب در هنگام صبح خلاص می‌کند و با پتوی مسافرتی و یا رواندازهای سبک، به خوابی عمیق‌تر خواهد رفت.

9917

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *