خانه / اخبار تورها / تور خارجی تفلیس ویژه مرداد و شهریور | دامون تور بلیت لحظه اخری

تور خارجی تفلیس ویژه مرداد و شهریور | دامون تور بلیت لحظه اخری

تور خارجی تفلیس ویژه مرداد و شهریور | دامون تور بلیت لحظه اخری

? #تور_خارجی
? #تور_تفلیس
?ویژه مرداد و شهریور
✈️ #قشم_ایر
✈️ #کیش_ایر
✈️ #زاگرس
? #دامون

تور خارجی تفلیس ویژه مرداد و شهریور | دامون تور بلیت لحظه اخری

 

 

راهنمای سفر به تفلیس
راهنمای سفر به تفلیس

چرا تفلیس؟


– تفلیس مهم ترین شهر و پایتخت کشور گرجستان است.

– بخشی از زیبایی های گرجستان را در تفلیس کشف خواهید کرد.

– تفلیس شهری با مردمانی فاقد تعصبات دینی است به طوری که کلیسا و مسجد و کلیسا را در کنار هم خواهید دید.

– میهمان نوازی و خون گرمی مردمان گرجی شما را غافلگیر می کند.

– شهری با تلفیقی از تاریخ و مدرنیزه پیش روی شماست.

راهنمای سفر به تفلیس

شهر تفلیس را بیش تر بشناسید

همان طور که می دانید شهر تفلیس بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور گرجستان می باشد که در کناره رود کُر قرار دارد. با این حال، شهر چندان بزرگی نیست و وسعت آن ۶۹۷۰۰ متر مربع می باشد. تفلیس را پادشاه امپراتوری باستانی ایبری در قرن پنجم میلادی بنا کرد. از آن زمان تا به حال، تفلیس در اغلب اوقات به عنوان پایتخت پادشاهان مختلف و بعدها جمهوری گرجستان شناخته می شد. در طی سال های ۱۸۰۱ تا ۱۹۱۷ و به هنگامی که گرجستان تحت فرمان روایی روسیه قرار داشت، تفلیس به عنوان مقر نایب السلطنه امپراتوری شناخته می شد که بر کل منطقه قفقاز تسلط داشت. شهر تفلیس از لحاظ جغرافیایی در قاره آسیا قرار دارد، اما مواردی چون دین مسیحیت این کشور و قرار داشتن در حکومت شوروی باعث شده تا گرجی ها خود را متعلق به کشوری اروپایی بدانند. همچنین شرکت گرجستان در رویدادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اتحادیه اروپا، این مسئله را روشن تر می کند.

از آن جا که تفلیس در میان دو قاره آسیا و اروپا واقع و درست در تقاطع راه های مهم تجاری تاریخی قرار داشته، همواره در طی تاریخ مورد طمع و رقابت امپراتوری های مختلف واقع می شد. امروزه اما موقعیت جغرافیایی شهر تفلیس، جایگاه شهر را به عنوان مسیر استراتژیک و مهمی برای انرژی جهانی و تبادلات تجاری تضمین می کند. شمایل تصویری تاریخ تفلیس را در معماری شهر می توان جستجو کرد. سازه های تفلیس ترکیبی از معماری قرون وسطایی، کلاسیک، آسیای میانه، هنر نو، استالینیستی و ساختمان های مدرن و جدید است.

از جمله جاذبه های گردشگری تفلیس می توان به کلیسای جامع تثلیث تفلیس | نگین ارتدوکس ها در گرجستان و سیونی، میدان آزادی کلاسیک، خیابان روستاولی، قلعه باستانی ناریکالا، آمفی تئاتر باستانی و موزه ملی گرجستان اشاره کرد. همچنین این شهر آب و هوایی مطبوع و فضایی سرسبز دارد. در آینده ای نزدیک با جزئیات بیش تر این جاذبه ها آشنا خواهید شد.

راهنمای سفر به تفلیس
شهر تفلیس
راهنمای سفر به تفلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *