خانه / ترمینال های فرودگاه مهرآباد مختص کدام ایرلاین هاست ؟

ترمینال های فرودگاه مهرآباد مختص کدام ایرلاین هاست ؟

یکی از پرسش‌های متداول مسافرانی که بلیط هواپیما می‌خرند و پروازشان از فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود، این است: «باید به کدام ترمینال بروم؟» فرودگاه مهرآباد چهار ترمینال دارد که ترمینال‌های ۱ و ۲ مختص ورود و خروج پروازهای داخلی‌اند، ترمینال ۴ مخصوص خروجیِ مسافران پروازهای داخلی است و ترمینال ۶۶ تنها مخصوص ورودی پروازهای داخلی است. یعنی اگر بلیط شما از تهران به شهر دیگری سفر می‌کنید، بسته به این‌که پروازتان متعلق به کدام شرکت هواپیمایی باشد، از یکی از ترمینال‌های ۱ یا ۲ یا ۴ سوار هواپیما خواهید شد. اما اگر از شهر دیگری به تهران سفر می‌کنید، بعد از خروج از هواپیما، بسته به این‌که مسافر کدام‌یک از هواپیمایی‌های داخلی باشید، وارد یکی از ترمینال‌های ۱ یا ۲ یا ۶ خواهید شد. برای این‌که بدانید بعد از خرید بلیط از هر کدام از هواپیمایی‌های داخلی باید به کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد بروید، به فهرست زیر نگاهی بیندازید.

ترمینال ۱: کیش‌ایر، زاگرس
ترمینال ۲: ایران ایر، ایر تور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال ۴: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان

فرودگاه مهرآباد دارای ۴ ترمینال با مساحت های عنوان شده در جدول ذیل می باشد که ترمینال ۱ و ۲ مختص ورود و خروج پروازهای داخلی می باشد. ترمینال ۴ خروجی مسافرین پروازهای داخلی و ترمینال ۶ مختص ورودی پروازهای داخلی می باشد.

ترمینال ۱ و ۲ با مساحت ۲۷٫۹۰۰ متر مربع
ترمینال ۴ با مساحت ۱۰۴۰۰ متر مربع
ترمینال ۶ با مساحت ۴۵۵۰ متر مربع

مجموعه فضاهای تجاری و غیر تجاری و خدمات اداری و دولتی و …. در کلیه ترمینال ها موجود می باشد .

تجهیزات و تسهیلات خدمات رسانی داخل ترمینال های مسافری شامل :

·     نمازخانه ها (ترمینال ۴ – ترمینال ۱ – ترمینال ۲ )

·     گیت های ورودی و خروجی پروازهای داخلی و خارجی

·  کانترهای Check- in (ترمینال ۱، ۹ عدد ۲ نفره یک عدد تکنفره – ترمینال ۲ ، ۱۴ عدد دو نفره ۴ عدد تکنفره –             ترمینال ۴ ۷ عدد دونفره و ۱۶ عدد تکنفره و ۲ عدد کانتر خدمات فاقد ترازو )

·     پله برقی ۸ دستگاه (۵ عدد ترمینال ۲ و سه عدد ترمینال ۱ )